Résztvevő intézmények:

Atomenergetikai Múzeum
Bakonyerdő Zrt. Természet Háza Látogatóközpont
Balatoni Múzeum
Bélyegmúzeum
Berni Kertje
Bihari Múzeum
BKV Múzeumok: Városi Tömegközlekedési Múzeum és Földalatti Vasúti Múzeum
Blaskovich Múzeum
Bleyer Jakab Helytörténeti Gyűjtemény, Budaörs
Bodrogközi Múzeumporta, Cigánd
Börzsöny Közérdekű Muzeális Gyűjtemény, Szob
Budapest Főváros Levéltára
Budapesti Történeti Múzeum
Csekovszky-gyűjtemény Kiállítóháza
Csepeli Helytörténeti Gyűjtemény
Da Vinci Learning
Deák17 Gyermek és Ifjúsági Művészeti Galéria
Diósgyőri vár
Dobó István Vármúzeum, Eger
Dornyai Béla Múzeum és Bányászati Kiállítóhely
Duna Múzeum
ELTE múzeumok
Felpéci Tájház
Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény
Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár
Göcseji Múzeum
Gödöllői Királyi Kastély
Gyulai Múzeumok
Hegyvidéki Helytörténeti Gyűjtemény
Helytörténeti Múzeum, Kunszentmárton
Herman Ottó Múzeum
Hetedhét Játékmúzeum
HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum
Holokauszt Emlékközpont
Iparművészeti Múzeum
Jósa András Múzeum és Kállay Gyűjtemény
József Attila Emlékhely
Katasztrófavédelem Központi Múzeuma
Kékfestő Múzeum, Pápa
Kemenes Vulkán Park
Kiskőrös Közúti Szakgyűjtemény
Kispesti Helytörténeti Gyűjtemény
Komáromi Klapka György Múzeum
Koszta József Múzeum
Kresz Géza Mentőmúzeum
Kuny Domokos Múzeum
Lechner Tudásközpont
Ludwig Múzeum- Kortárs Művészeti Múzeum
Madách Imre Emlékház
Magyar Földrajzi Múzeum
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum
Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár
Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum
Magyar Nemzeti Levéltár
Magyar Néprajzi Társaság
Magyar Olaj- és Gázipari Múzeum
Magyar Olimpiai és Sportmúzeum, Nemzeti Sportközpontok
Magyar Természettudományi Múzeum
Magyar Turisztikai Ügynökség
Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár
Matrica Múzeum és Régészeti Park, Százhalombatta
Mi, magyarok kiállítás
Míves Tojás Gyűjtemény
MNM MiNiManó kert
MNM Balassa Bálint Múzeum és Babits Mihály Emlékház
MNM Esztergomi Vármúzeum
MNM Mátyás Király Múzeuma, Visegrád
MNM Palóc Múzeuma
MNM Rákóczi Múzeuma
MNM Semmelweis Orvostörténeti Múzeum
MNM Vay Ádám Muzeális Gyűjteménye
Molnár-C.Pál Műterem-Múzeum
Moravcsik Alapítvány - Budapest Art Brut Galéria
Mozaik Múzeumtúra
MTA BTK ZTI Zenetörténeti Múzeum
MTM Bakonyi Természettudományi Múzeuma
MTM Mátra Múzeuma
MTVA Rádió- és Televíziótörténeti Kiállítóhely és Látogatóközpont
Munkácsy Mihály Múzeum, Békéscsaba
MúzeumDigitár
Nagy Imre Emlékház
Neogrády László Helytörténeti Gyűjtemény
Néprajzi Múzeum
Növényi Diverzitás Központ
Óbudai Múzeum
Óbudai Múzeum - Goldberger Textilipari Gyűjtemény
Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark
Országos Idegennyelvű Könyvtár
Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum
Országos Széchényi Könyvtár
Országgyűlési Múzeum
Paksi Városi Múzeum
Pannonhalmi Főapátság
Pásztói Múzeum
Pénzügyőr- és Adózástörténeti Múzeum
Pesterzsébeti Múzeum, Gaál Imre Galéria, Rátkay-Átlók Galéria
PIM - Petőfi Irodalmi Múzeum
PIM - OSZMI - Bajor Gizi Színészmúzeum
PIM - Kazinczy Ferenc Múzeum, Sátoraljaújhely
PIM - A Magyar Nyelv Múzeuma, Széphalom
Petőfi Szülőháza és Emlékmúzeum - Szlovák Tájház, Kiskőrös
Postamúzeum
Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület
Reguly Antal Múzeum és Népművészeti Alkotóház, Zirc
Rendőrmúzeum
Rétközi Múzeum, Kisvárda
Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum, Győr
Sárközi Tájház, Decs
Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum
Sóstói Múzeumfalu
Szabadtéri Néprajzi Múzeum - Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ
Széchenyi Zsigmond Kárpát-medencei Magyar Vadászati Múzeum
Szegedi Dóm Látogatóközpont
Szent István Király Múzeum
Szépművészeti Múzeum - Magyar Nemzeti Galéria
Szikra Renáta - Gerillakertészet
Szőnyi István Emlékmúzeum, Zebegény
Tájak, Korok, Múzeumok Egyesület
Tájházszövetség
Tájházak Tard
Tatabányai Múzeum
Tiszazugi Földrajzi Múzeum
Tomory Lajos Múzeum
Tragor Ignác Múzeum
Városi Régészeti Kiállítás és Árpád-kori Régészeti Park, Budaörs
VERITAS Történetkutató Intézet
Veszprém Megyei Várak Egyesülete
Viski Károly Múzeum, Kalocsa
Zászlómúzeum

Kortárs Alkotók - ReDesign

Fock Máté - Szobrok
Geiszelhardt Júlia - Kollázsok
Szabó Ottó - Robotok

Résztvevő civil szervezetek:

Anthropolis Egyesület
Autistic Art Alapítvány
Bethlen Gábor Hagyományőrség Egyesület
Civilek a Palotanegyedért Egyesület
Cromo Alapítvány
DEA - Digitális Esélyegyenlőség Alapítvány
Erdei Iskola Egyesület
Közösségi Kertek, KÉK - Kortárs Építészeti Központ
kultúrAktív Egyesület
Mare Temporis Történelmi Hagyományokért Alapítvány
Magyar Természetvédők Szövetsége
Messzelátó Egyesület
Mimó és Csipek
MKNE - Magyar Környezeti Nevelési Egyesület
Nem Adom Fel Alapítvány
Szamóca Kiskertész Tanoda
VeddEgyütt.hu - A közösségi vásárok platformja
Vöröskereszt Budapest - Ifjúsági Tagozat